Drobečková navigace

Úvod > Blog > 3 strategie na pomezí marketingu a salesu

3 strategie na pomezí marketingu a salesuDatum konání:
23.1.2024

V tomto článku se podíváme na přehledné srovnání 3 sales & marketingových strategií. Jaký je rozdíl mezi Account Based Marketingem, Demand Generation a Revenue Operations?

Kategorie Account-Based Marketing (ABM) Demand Generation (DemandGen) Revenue Operations (RevOps)
Definice Zaměřuje se na konkrétní, vysoce hodnotné účty a zákazníky, personalizuje marketingové a prodejní aktivity pro tyto účty. Zaměřuje se na vytváření poptávky po produktech či službách ve širokém trhu, často pomocí masových marketingových kampaní. Integrovaný přístup, který spojuje marketing, prodeje a služby zákazníkům za účelem optimalizace celkových příjmů společnosti.
Primární Cíl Vybudování vztahů s klíčovými účty a zvýšení konverzí u konkrétních, vysoce hodnotných zákazníků. Generování širokého zájmu a poptávky po produktech či službách v celém trhu. Zlepšení a optimalizace všech procesů napříč marketingem, prodejem a zákaznickým servisem, což vede k růstu příjmů.
Metody Personalizované kampaně, cílené obsahové strategie, 1:1 komunikace, event marketing. Masové marketingové kampaně, online reklama, content marketing, email marketing, webináře. Data analytics, procesní integrace, technologické nástroje pro automatizaci, školení a vývoj týmů, CRM systémy.
Měření Úspěchu ROI na konkrétních účtech, míra angažovanosti klíčových účtů, uzavřené obchody s cílovými účty. Celkový počet vygenerovaných leadů, míra konverze, návštěvnost webu, sledování značky. Zvýšení celkových příjmů, efektivita prodejního a marketingového týmu, zkrácení prodejního cyklu, zákaznická spokojenost.
Výhody Vysoce cílený přístup, silnější vztahy s klíčovými klienty, vyšší míra konverze a větší dealy. Široký dosah, vytváření povědomí o značce, schopnost přilákat velké množství potenciálních zákazníků. Lepší koordinace mezi týmy, efektivnější využívání zdrojů, zlepšení zákaznického zážitku, kontinuální růst příjmů.
Nevýhody Vyžaduje více zdrojů na personalizaci, může být nákladnější, zaměřuje se pouze na určité segmenty trhu. Může generovat méně kvalifikované leady, nízká míra konverze, může být méně efektivní v B2B segmentech. Vyžaduje komplexní integraci a koordinaci mezi odděleními, může být výzvou pro implementaci a vyžaduje vysokou míru kooperace týmů.